Sivilce ve Tedavisi

0
319

Sivilce ve Tedavisi

Hepimiz yüzümüzün pürüzsüz ve bakımlı olmasını isteriz. Fakat bu bazen Mümkün olmayabilir. Eee ne de olsa ne demişler güzellik Allah vergisi sivilce ise kdv si.

Sivilcelerin dönemine dikkat edilmelidir.Yani ergenlik döneminde çıkan sivilceye tedavi uygulanmasa daha iyidir.Çünkü ergenlik dönemi bittikten sonra ergenlik sivilceleri kalmamaktadır.Sivilceleri sıkmamak gereklidir.

Sivilceleri sıktıkça sivilceler yayılmaktadır. Sivilce tedavisinde jel ,maske veya yağlanmayı azaltan kremler kullanılmalıdır.Sivilcelerin sıkımında kalan izler için lazer tedavisine başvurulabilir.Sivilcenin artışına neden olan stres herşeyin başında gelmekle beraber sivilcelerede etki yapmaktadır.

Herşeyi sorun haline getirmek bu yöndede ne yazık ki bizi yıpratmakta.Düşmanımızolan strese karşı temiz arındırılmış cilte yelken açmalıyız.Sivilce tedavisi için dermotoloğa gidilmeli veya cildiye hastaneleri tercih edilmelidir.

Yüzümüzü sık sık yıkamak temiz gösterebilir fakat bir etki yaratmaz.Ayıca yüzümüzü temizlemek arındırmak için kullandığımızı sabunların kalıntı yaratması da çabası. Sahte marka kozmetik ürünleri bu açıdan önemlidir.

Yüzünüzdeki sivilceleri kapatmak için sürdüğünüz fondötenler cildinize tamamen zararlı olup sivilceleri artırmaktadır.Bu yüzden kozmetik ürünü kullanmaya dikkat etmeliyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.