Pilates Zayıflama Hareketleri Nelerdir

0
313

Pilates Zayıflama Hareketleri Nelerdir

Ülkemizde son yıllarda oldukça meşhur olan pilates ile zayıflama yöntemlerini doktorlarından onaylamasının ardından her gün yeni bir spor salonu açılır oldu ve pilates ile zayıflama yöntemi dört bir yana yayıldı.

Joseph Hubert adlı diyetisyen tarafından keşfedilen pilates sayesinde sırt ve karın kaslarınızı çalıştırarak vücudunuzu esnetebilirsiniz.

Kilo almaların en başlıca sebebi tembel vücutlardır. Özellikle çalışan bayanlar ve erkekler iş yerlerinde fazla hareket edememekte ve vücutları bu tembelliği alışmaktadır. Aynı zamanda yenilen yemeklerde tembellik yüzünden vücuttan atılamamaktadır.

Pilates ile hem hızlı bir şekilde kilo verebilir hem de formunuzu uzun yıllar koruyabilirsiniz. Pilatesin faydalarına bakacak olursak vücut esnekliğini, kuvveti, duruşu, dengeyi, eklem hareketliliğini arttırdığını görmekteyiz.

Spor salonlarına onlarca para dökerek zayıflamak yerine pilates ile evinizde her gün düzenli bir şekilde egzersiz yapabilir ve kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Pilates topu ile evizinde veya istediğiniz her ortamda ağrısız bir şekilde spor yapabilirsiniz. Diğer spor dallarında vücudunuzda ağrı çekene kadar çalışmanız gerektiğindan pilateste bu geçerli değildir.

Pilates topu kullanırken ve uygulamalar yapılırken uzmanlar tarafından belirtilen yöntemleri uygulamanızda fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.