Ne Kadar Zamanda Hamile Kalınır

0
191

Ne Kadar Zamanda Hamile Kalınır

Her ne kadar da hamile kalmamak için çiftler çaba harcasalar da bebek sahibi olmaya karar verdiklerinde oldukça şaşırabiliyorlar. 1 aylık adet dönemi içinde hamile kalma süresi sanıldığının aksine sadece 4 gün. Sadece bu dört günlük sürede hazır olgun bir yumurta, yumurtalıklardan atılarak rahime ulaşma süresini kaplayabilmektedir.

Ne kadar zamanda hamile kalınır

Şayet bu dört günlük süre içerisinde adet kanamanız meydana gelirse yumurtanın döllenme işlevi başarısız olmuş demektir. Özelliklede düzensiz adet gören hanımlar, ne zaman yumurtalayabileceklerini kolaylıkla hesaplayamazlar. Bu durum düzenli adet gören hanımlarda çok daha kolay olmaktadır. Adet dönemi tarihlerinizi kayıt altına alarak düzenli bir takvim oluşturabilirsiniz. Bu takvim sayesinde bu dört günlük süre içerisinde denk gelen adet başlangıcını hesaplamanız kolaylaşacaktır.

Doğum kontrol yöntemlerine başvurmayan ve düzenli ilişkide bulunan çiftlerde ilk yıl içerisinde hamilelik oranı %80 civarında olabilmektedir. Hamile kalma süresini etkileyen en önemli faktörlerde anne adayının yaşı da oldukça önemli bir etkendir. Şayet 6 ayı geçen sürede hamile kalınamıyorsa doktora başvurmanızda gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.