Kadınlarda Yüz Tipine Göre Saç Tasarımları

0
200

Kadınlarda Yüz Tipine Göre Saç Tasarımları

Saçlar, bir kadının en güzel süsüdür. Onu güzel kullanırsanız çekici ve doğru bir görünüme sahip olursunuz. Sizce saçlarımız konusunda gerçekten doğru tercihler yapıyor muyuz?
Yüz şeklimizi ne kadar tanıyoruz? Bunu daha iyi anlamak için kadın tipine göre saç tasarımları yazımı sizlerle paylaşacağım.
Yüz şeklini tanımak, uygun saç tasarımları konusunda fikir edinmek adına çok önemli. Yüz şekli; üçgen, yuvarlak, oval, kalp, kare ve uzun yüz olarak farklılık gösterir.
Yüz tipimize göre saç keserken asıl amaç, yüz şeklini standart oval yüz tipine yaklaştırmaya çalışmaktır. Bu sayede aynı zaman da yüz tipinde ki orantısızlıklar en aza indirgenir.
Kare Yüz Tipi İçin Saç Modelleri;
Bu yüz şekillerinde ki en sert hat köşeli çenelerdir. Burada yumuşatmamız gereken kısım burasıdır. Bunu oval hale getirmek adına küt saçlar uygun olacaktır. Bunun yerine katlı kesimlerde deneyebilirsiniz.
Oval Yüz Tipi İçin Saç Modelleri;
Oval yüz tipi hemen her saç tipine uyum sağlayacaktır. Şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Yüz şeklinizi ortaya çıkarmak için aynı hizada kesilmiş saçlar sizi daha iyi bir görünüme taşıyabilir.
Yuvarlak Yüz Tipi İçin Saç Modelleri;
Yüzünüzün toplu halini daha uzun ve daha ince göstermek için, elmacık kemiklerinden başlayan katlı bir kesim uygulayabilirsiniz. Uzun perçemler, ortadan ikiye ayrılmış saçlar kullanılabilir.
Kalp Şeklindeki Yüz Tipi İçin Saç Modelleri;
Burada alın ve çene kısmına dikkat ederiz. Alnın kapanmasını sağlayacak uzun perçemler, sivri çene kısmının yumuşaması için çeneden başlayan katlı kesimler uygun olacaktır.
Üçgen Şeklindeki Yüz Tipi İçin Saç Modelleri;
Bu yüz tipinde dar çene dikkat çeker. Bunu daha doğru bir görünüme kavuşturmak için saç uçlarına hacim verilmelidir.
Uzun Yüz Tipi İçin Saç Modelleri;
Bu yüz tipi için saçlara hacim verilmelidir. Kıvırcık saçlar ideal olacaktır. Kısa saç kullanmak isteyenler çene hizasında kullanabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.