Hamilelikte Güzellik Önerileri

0
175

Hamilelikte Güzellik Önerileri

Hamilelik her kadın için oldukça özel bir dönemdir. Hamileliğiniz boyunca vücudunuza göstereceğiniz ilgi hem oldukça sağlıklı hem de mutlu bir hamilelik dönemi geçirmenize yardımcı olabileceği gibi doğum sonrasında da vücudunuzun eski güzelliğine tekrar kavuşmasında kolaylık sağlayacaktır.

Hamileliğinizin özellikle ilk üç aylık dönemlerinde mümkünse bol bol su tüketimi yapın. Beslenmenize dikkat etmeniz gerekecektir çünkü yediğiniz besinleri cildiniz yansıtacaktır. Sebze ve meyve tüketiminize ağırlık verirseniz vücudunuzun yağ ve nem dengesini koruyabilirsiniz. Şayet cansız ve soluk görünen bir cilde sahipseniz hamileliğiniz esnasında Omega 3 takviyesi alabilirsiniz.

Cildiniz için kalsiyum da oldukça önemli bir faktör olduğundan dolayı süt ve süt ürünlerini tüketmeye önem vermelisiniz. Kan dolaşımınızı hızlandırmak ve vücuttaki toksinlerden kurtulmak için bol bol egzersiz yapmalısınız. Özellikle açık havalarda kısa yürüyüşler yapmak oldukça faydalı olacaktır. Sık sık banyo yapmanızda sizi oldukça rahatlatacak ve gevşemenizi sağlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken parfümsüz ve renksiz ürünlerle yıkanmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Saçlarınız canlanacağı için korkmadan bakım yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.