Hamilelik ve Doğum Hakkında Bilmedikleriniz

0
133

Hamilelik ve Doğum Hakkında Bilmedikleriniz

Tüm anneler hamile kalmadan önce hamilelik konusuda tedirginlik hissederler ve kendilerini hazır hissetmeyebilirler. Çevrelerindeki insanların hamilelik süreçleri, nasıl doğum yaptıklarını duymasından kaynaklanan bir tedirginlik. İlk önce sizin anatominizin diğer kadınların anotomisinden farklı olduğunu olduğunu bilmelisiniz.

Hamilelik de ve Doğumda çevrenizdekilerin yaşadıklarını yaşayacaksınız diye bir kural yok. Bazı anne adayları mide bulantısı kusma yaşarlar, bazıları aşerirler vs. vs.. Her kadın metabolizmasının kendine göre hamile süreçleri vardır bu yüzden tedirgin olmanızı öneriyoruz.

Kaç haftalık hamileyim?

Hamilelik üç dönemden meydana gelir. Birinci dönemde ağrı ve kasılmalarınızın başladığı  dönem ki yine belirtmek isterim bunları yaşayacaksınız diye bir şey kesinlikle yok. İkinci dönem rahim ağzınızın tam olarak açılması ve doğum sürecine olan dönemdir. Üçüncü ve son dönem olan plezantanızı atmanızla beraber sona erer.

Tüm bu hamilelik sürecinde ağrı  yaşayan bayanlar için iki yöntemle ağrıları dindirilebilir. İlaç alımını damar yoluyla veya kas içerisine uygulayarak, yada Epidural analjezi uygulayarak ağrılarınızı azaltabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.