Hamile Terliği Nasıl Olmalıdır

0
335

Hamile Terliği Nasıl Olmalıdır

Hamile bayanların bilinçli olması ve gereken önlemleri alması çok önemli. Her sorunda doktora danışmak ve onun gösterdiği biçimde yaşamak gerekiyor. Hamilelik döneminde destek alınması bu dönemi beklenen sorunlardan alıkoyar ya da kaçınılmaz rahatsızlıkları ciddi oranda azaltır. Örneğin, bel ve sırt ağrıları, varis ya da ayak şişmesi gibi sorunlar hamilelikte muhakkak ortaya çıkan rahatsızlıklardır.

Bel ve Sırt Ağrısı

Hamilelikte en fazla ortaya çıkan sorunlar bel ve sırt ağrılarıdır. Her iki hamile bayan da bir sıklıkta görülür. Büyüyen rahmin bele yaptığı baskı yapar. Zaten hormonların neden olduğu bir kas gevşekliği vardır. Omurgayı saran bağlar bu dönemde daha gevşek olur. Bu sebeplerden dolayı bazı bayanlar hamilelikte bel ve sırt ağrılarını daha şiddetli yaşayabilir. Hamilelikte bel ağrıları azaltılmadığı takdirde bu durum hamilelik sonrasında da devam edebilir hatta bazen kalıcı bir rahatsızlığa dönüşür.

Varis

Hamilelikte varis; toplardamarların hormanel etkilerle hızlanarak, genişleyerek ve kıvrılarak cilt yüzeyine yakın bir yerde tıkanıp belirgin hale gelmesidir. Bacaklarda çok sık görülür. Normal hayatta bayanlarda görülme sıklığı erkeklere oranda 2 kat daha fazladır. Hamilelikte varis riski yine 2 kat artar. Kısacası hamilelik varis oluşumunu tetikleyen bir faktördür.

Ödem ve Ayak Şişmesi

Genellikle 6. aydan sonra ödem ve ya ayak şişmesi belirgin bir hal alır. Hamile kadınların %80’inde görülen bu durum çoğu zaman yürümeyi bile zorlaştırabilir. Bu durumda uzun süre ayakta durulmaması gerekiyor. Normalde giyilen ayakkabıları giyememek ve günlük hayatı daha çok yatarak geçirmek gibi olumsuz sonuçları görmek çok can sıkıcı olabilir.

Shuma Hamile terliği, hamilelikte ortaya çıkan, basit gibi görünen ama aslında ciddi problemlere dönüşen birçok sorunun çözümünde inanılmaz faydalar gösteriyor. Kimi zaman bir anne olmanın keyfini bile yaşatmayan bu sorunlar artık Shuma Hamile Terliği ile bir kabus olmaktan çıkıyor.

Shuma Hamile Terliği Özellikleri

 •  Normal vücut duruşu sağlar.
  •    Bel ve sırt ağrılarına engel olur.
  •    Kan dolaşımını düzenler.
  •    Bacak ağrılarını giderir.
  •    Ödem ve ayak şişmelerini azaltır.
  •    Varis problemlerini engeller.
  •    Rahat yürüyüş sağlar.

Shuma hamile terliği ni istediğiniz renkte seçebilirsiniz. Beyaz, mavi ve pembe terlikler çeşitli minik aksesuarlarla süslendi. Hem şık hem de rahat hamile terlikleri ortopedik tabanlıdır ve antibakteriyeldir. Yapısı ve üretim malzemeleriyle son derece sağlıklı olan Shuma hamile terliği gerekli bütün onaylara sahip bir üründür.

Hamilelik döneminde doktorlar topuklu ya da dümdüz ayakkabıların giyilmesini kesinlikle tavsiye etmiyor. Shuma hamile terlik ile hamileliğinize destek verin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.