Ceviz Maskesi ile Güzelleşme Detayları

0
198

Ceviz Maskesi ile Güzelleşme Detayları

Ceviz çok sevilen bir yiyecek maddesi olmasının yanında cilde sağladığı yararlar ile de bilinir. Son yıllarda güzellik maskesi olarak da kullanılan ceviz, uzmanlara göre mükemmel bir güzellik iksiridir.

Cevizle yapılan maskeler, ciltteki ölü hücrelerden kurtulmak için doğal bir yöntemdir. Ölü bir cilde canlılık vermek için kullanılan birçok ilacın içinde de ceviz ve bileşenlerine rastlamak mümkündür. Yüze sürüldüğünde de ölü hücreleri yok eden özelliği ile çok yararlıdır.

Uzmanların hazırladığı reçeteye göre ceviz maskesi yapımına başlamanın yolu cevizleri iyice öğütmektir. Hatta toz haline gelmiş ceviz çok daha iyi olacaktır. Toz cevizin içine bir kaşık bal, bir kaşık portakal suyu ve dört kaşık da süt ekleyin. Bu karışımı yüze sürüp yaklaşık 10 dakika bekletin. Hafif bir masajla karışımı cildinize yedirin.

Bu masaj pul pul dökülen cildinizin sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Bu işlemin ardından yüzünüzü ılık suyla durulayın. Bir süre yüzünüze hiçbir şey sürmeyin. Cildiniz kuruyana kadar güneşe çıkmamaya özen gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.