Biberiye Tohumunun Faydaları

0
340

Biberiye Çayının Faydaları

Biberiye çayının faydalarını hepiniz duymuşsunuzdur.Ama emin olun bildikleriniz bilmedikleriniz yanında devede kulak kalıcaktır.Bu videoda sizlere biberiye çayının faydalarını derledik.

Cezbeden Bir Kokuya Sahip

Biberiye deyince aklımıza hemen etkileyici güzel bir koku gelecektir.Bu bağımlılık yapan koku hepimizi cezbeder.Biberiye daha çok akdeniz bölgesine has bir bitkidir.Akdeniz yöresinde bolca bulunur.Mutfak için baharat olarak kullanımda ve kişisel olarak hergün kullandığımız parfümlerde, biberiyeyi bolca görürürüz.Biberiye hakkında kısa bilgiler verdikten sonra artık biberiyenin faydalarına geçebiliriz;Biberiye çayı, eklem ağrılarını azaltır.Eklem ağrısı çekenler için bir şifa kaynağı olacaktır.Hafızanızı güçlendirip zihninizi dinç tutmayı sağlar.Özellikle gün içinde bir kere tüketirseniz yakın zamanda hafızanızdaki güçlenmeyi farkedebilirsiniz.Birberiye saçınızın hızlı büyümesine yardım eden ana etmenleri güçlendirici bir yan etmendir.Bazı saç uzamasına yardımcı ürün ya da bitkisel ilaçlarla kullanıldığında, saçınızın uzamasını hızlandıracaktır.Stresi azaltan fitokimyasallar bakımından da zengindir.Ayrıca yaşlanmayı geciktirici etkiye sahiptir.

Kışın En Büyük Dostunuz

Biberiyeyi, yeşilliklerinize, yaptığınız yemeklere gönül rahatlığıyla koyabilirsiniz.Hem yiyeceklerinizin tadını güzelleştirecetir hem de sağlık açısından yararını arttıracaktır.Bunun yanında çay olarak içebilir, yüzünüze, saçlı derinize bu şifali bitkinin yağını, gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz.Düzenli kullanımın önemi diğer bitkilerde olduğu gibi biberiyede de mevcuttur.Düzenli kullanımda, soğuk kış günlerinin karanlık yüzü, grip ve nezleden sizi kurtaracaktır.

Söz Konusu Vitaminse, Sahne Biberiyenin

Biberiye içerisinde adeta küçük bir vitamin şehri barındırır.A vitamini, C vitamini, potasyum, kalsiyum, fosfor ve magnezyum bakımından çok zengindir.Sağlıklı bir insanda yeterli düzeyde bulunması gereken bu vitaminleri, biberiye sayesinde rahatlıklı vücudunuza transfer edebilirsiniz.

Biberiye Çayı Nasıl Hazırlanır ?

İki tatlı kaşığı yaprak halindeki biberiyeyi çaydanlığa ya da bitki bardağına koyun. üzerine yaklaşık 400 ml(0.4 lt.) su ekleyin. Ardından 10 dakika demlenmeye bırakın.Demlendikten sonra ağır bir tempoda hızla boca etmeden yavaş yavaş süzün.Biberiye, aynı zamanda  idrar söktürücü bir özelliğe sahip olmasından ötürü, yağ yakımınıza yardımcı olacaktır.

İçinde Neler Var ?

–   Diyet Lif 10 g

–   Enerji 131 Kcal

–   Demir 65 mg

–   Bakır 301 mg

–   Manganez 960 mg

–   Niasin 912 mg

–   Magnezyum 91 mg

–   Pantotenik asit 804 mg

–   Protein 31 g

–   Riboflavin 152 mg

–   Tiamin 036 mg

–   C Vitamini 21 Mg

–   Çinko 93 mg

–   Piridoksin 336 mg

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.