3 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet

0
163

3 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet

Türkiye Kalp Vakfı tarafından paylaşılan diyetimiz 3 günde 3 kilo verdiriyor. Bildiğiniz gibi hızlı kilo verirseniz bir o kadar hızlı alırsınız. Aynı zamanda sağlığınız için de bu hızlı kilo verdiren diyetler pek tavsiye edilmez.

Türkiye Kalp Vakfı ise hem sağlığınızı koruyacak hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak bir diyet listesi açıkladı. Yalnız en baştan belirtelim ki bu diyet 35 yaş altı kişiler için geçerli oluyor. Ayrıca diyetin adından da anlaşıldığı gibi diyetimiz sadece 3 günlük bir diyettir. Yani 3. günün sonunda diyeti bırakmamız gerekiyor yalnız bir iyi haberimiz var 1 hafta ara ile tekrar diyete başlayabilir ve ihtiyacınız olan ideal kilonuza hemen kavuşabilirsiniz.

Bu diyet özellikle hızlı kilo vermeniz gereken durumlarda veya tatile giderken aldığınız bir kaç fazla kilonun atılmasında çok etkili olmaktadır. Yanlış kesilen gelinliğin içine girmek için de şekilden şekile girmenize gerek kalmayacak.

Kalp Vakfı Diyeti’n de İlk Gün:

Sabah Kahvaltısı için 1 dilim kızarmış ekmek, kepek ekmeği ya da tost ekmeği yiyebilirsiniz. Yanında bir fincan şekersiz çay ya da kahve, yarım miktar greyfurt ve iki yemek kaşığı kadar da fıstık ezmesi ile öğünümüzü bitiriyoruz.

Öğle yemeğinde ise gene 1 dilim tost ekmeği, kızarmış ekmek ya da kepek ekmeği, yarım porsiyon kadar ton balığı, gene şekersiz çay ya da kahve tercih edebilirsiniz.

Akşam yemeğinde 1 porsiyon yeşil fasulye yanında 2 ince dilim tam yağsız et yemeniz gerekiyor. Küçük bir elma ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz. En sonunda ise 3 top vanilyalı dondurma yeme hakkınız var.

Kalp Vakfı Diyeti’n de İkinci Gün:

Sabah kahvaltısı için 1 adet yumurta yanında yarım muz ile gene 1 dilim tost ekmeği ya da diğer tercihlerinizden birini kullanabilirsiniz son olarak ise şekersiz çay veya kahve.
Öğle yemeği 3 adet tuzlu kraker yanında ise 1 tabak lor peyniri.
Akşam yemeği 2 adet taze havuç yanında 1 porsiyon brokoli yemeği, sabah yarım bıraktığımız muz ve 2 adet haşlanmış sosis, son olarak ise 2 top kadar vanilyalı dondurma ile öğünümüz bitiyor.

Kalp Vakfı Diyeti’n de Üçüncü Gün:

Sabah kahvaltısı için 5 adet tuzlu kraker yanında 1 dilim yağsız ve tuzsuz peynir. 1 adet küçük elma ve gene 1 fincan şekersiz çay ya da kahve.
Öğle yemeğinde ise 1 adet katı yumurta ve yanında 1 dilim tost ekmeği.
Akşam yemeği ve son yemeğimiz olan porsiyonumuz ise 1 porsiyon ton balığı yanında 1 porsiyon karnabahar yemeği ile küçük bir dilim kavun ve 2 top vanilyalı dondurmadan oluşuyor olacak.

Diyetimizin öğün zamanlarına ve porsiyonlarına önem vermeniz durumunda 3 günde 3 kilo vermeniz gerekiyor. Hızlı kilo vermeniz gereken durumlara birebir olan bir diyet.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.